"Dünya için üretiyoruz.."

2015-1 Makel kampanyası kapsamında gerçekleştirilen Umre ziyareti ile tüm dikkatleri üstüne çeken Makel Şirketler Grubu, Mayıs ayında geniş katılımlı bir Umre organizasyonuna imza attı. Makel Şirketler Grubu, bu kez 630 misafiri ile kutsal toprakları ramazan öncesi ziyaret etti.

 

Makel Şirketler Grubu, 2015 yılının birinci dönemini kapsayan kampanya çalışmaları neticesinde katılım gösteren 630 misafirini kutsal topraklarda ağırlamanın heyecanını yaşadı. Yoğun ilgi nedeniyle iki ayrı grupta gerçekleştirdiği ziyaretleri 25 Mayıs 3 Haziran ve 28 Mayıs – 6 Haziran tarihlerinde gerçekleştirdi. Müşteri memnuniyetinin üst seviyede tutulduğu organizasyonda otel seçiminden, otobüs organizasyonuna kadar her şey müşterilerin en üst düzeyde ağırlanmasına yönelik olarak organize edildi. Özellikle bu ziyaretlerin Beraat Kandili gününe denk getirilmesi için yoğun bir çalışma gerçekleştirildi. Kalabalık bir katılıma rağmen ziyaret sonunda tüm katılımcıların memnuniyeti yüzlerinden okunuyordu.

Misafirler Makel tarafından gerçekleştirilen özel bir organizasyon ile 25 Mayıs sabahı Atatürk Havalimanından Medine’ye ulaştılar. Aynı programın başlangıcını ikinci grup 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirdi.

Otobüslerle yapılan transferlerle Medine’de Crowne Plaza odalarına yerleşen misafirler ilk olarak Mescidi Nebevi’de grup hocaları rehberliğinde Peygamber efendimiz (SAV)’in kabrini toplu olarak ziyaret ettiler. Misafirler daha sonra gün boyunca Mescidi Nebevi’nin içerisinde yer alan ve cennette namaz kılmak ile eşdeğerde olduğu bilinen Ravza-i Mutahhara’da namazlarını kılarak ibadetlerini gerçekleştirdiler.

Medine gezisi sırasında Hz. Ayşe (RA) ve Hz. Osman  (RA)’ın da aralarında bulunduğu 10.000’in üzerinde sahabenin yattığı Cennet-ül Baki kabristanlığı ziyaret edildi. Daha sonra Uhud dağı ve Hz Hamza (RA)’ın da yattığı Uhud şehitliği, İki kıbleli mescid olan Mescidi Kıbleteyn, İslam’ın ilk mescidi olan ve Hendek Savaşı’nın yapıldığı yedi mescitler ve Kuba Mescidi ziyaret edildi.

Makel misafirleri, Medine ziyaretleri ve konaklama günlerinin tamamlanmasının ardından Mekke’ye geçiş günü geldiğinde kaldıkları otel odalarında ihramlarını giyerek Medine’nin 12 km dışında yer alan Zulhuleyfe Mescidi’nde ihram namazlarını kılıp topluca Umre’ye niyet ettiler. Hocalar ve rehberler eşliğinde karayolu ile Mekke’ye giden misafirler yol boyunca telbiyeler, salavat ve tekbirler getirerek Umre yolculuğunu en iyi şekilde geçirdiler.

Makel Misafirleri için Mekke’de özel olarak tercih edilen Türk mutfağına sahip Mekke Anjum Otel’ine yerleştikten sonra grup hocaları ve rehberler eşliğinde Makel misafirleri topluca yapılan tavaf ve say’dan sonra ihramdan çıkılarak umre ibadetlerini tamamladılar. Mekke’nin çevresinde bulunan ve hac güzergahı olan Arafat, Müzdelife , Mina parkuru, Cennet-i Mualla kabristanlığı , Cin Mescidi, Sevr Dağı, Nur Dağı, Hira Mağarası ziyaret edildi. Ziyaretler esnasında değerli hocalar tarafından Kuran-ı Kerimler okundu, Mukaddes bölgeler hakkında konuşmalar yapılarak bilgiler verilerek dualar edildi.

Ziyaretlerden sonra değerli Makel misafirlerine Müzdelife’de piknik yapılarak yer sofrasında akşam yemeği ikram edildi. Yemekten sonra ayrıca Beraat gecesine özel kandil programı düzenlenerek programda Kuranlar okundu, ilahiler söylendi dualar edildi. Araştırmacı yazar Ömer Döngeloğlu hoca tarafından yapılan sohbet ise büyük beğeni kazandı. Programın sonunda Beraat gecesine ve Makel misafirlerine özel Kabe örtüsü çekilişi yapıldı. Çekilişte 3 Makel Misafirine Kabe örtüsü hediye edildi. Ayrıca gecede katılımcı çocuklar da unutulmadı, çocuk seccadesi ve oyuncaklar hediye edildi.

Makel Şirketler Grubu’nun düzenlediği, geleneksel Umre ziyareti katılımcıları birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği organizasyondan memnuniyet ve huzur içinde ayrıldılar. 

Posted by Atilla Monday, June 29, 2015 10:32:00 AM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni