"Dünya için üretiyoruz.."

Her yıl gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarına bu yıl Çapa İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları servisinin yenileme çalışmalarını ekleyen Makel Şirketler Grubu hasta yatakları, dolapları, anne yatak ve koltukları, yemek masalarını ile  tüm elektrik sistemini yenileyerek hastane yönetimine teslim etti. 

Makel Şirketler Grubu, Çapa’ yer alan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda belli bir üniteyi baştan aşağı yeniledi. Hastanede yenileme bekleyen diğer ünitelerin yapımına ise  hayırsever iş adamları Abdullah Aydoğan, Dursun Çözel, Ekrem Özkaymaz, Murat Erdağ, Muzaffer Kılavuz, Burak Sarıca ve Aydın Korkmaz katkıda bulundu.

 

Yenilenen servislerin hizmete girmesinden dolayı düzenlenen törene Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, İstanbul Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Feyza Darendeliler, Bayrampaşa Sağlık Grup Başkanı Aydın Korkmaz, Makel Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan ve Makel Yönetim Kurulu  üyeleri Turgay Yalçınkaya ve Günay Yalçınkaya katıldılar. 

 

 

Makel Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan ise firma olarak sosyal sorumlulukları gereği firma olarak üzerlerine düşeni her zaman yaptıklarını ve bundan sonra da yapacaklarını belirterek, “Her yıl olduğu gibi böylesine hassas bir sorumluluğu üstlenmekten dolayı çok mutluyuz. Bizim desteklerimiz burada bitmeyecek, devam edecek. Başka işadamlarının bu hastaneye sahip çıkacaklarına inanıyorum, Bayrampaşa Sağlık Grup Başkanı Aydın Korkmaz hocamız ve Çapa’daki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğindeki Prof. Dr. Ayşe Kılıç yenileme konusunda bize ulaştığında tereddütsüz hemen kabul ettik.  Hasta çocuklarımıza şifaya kavuşmasında az da olsa faydamız oluyorsa ne mutlu bize” dedi. 

Konuşmalarından ardından Prof. Dr. Feyza Darendeliler tarafından hayırsever işadamları ve Makel Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan’a , katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Posted by Atilla Thursday, April 17, 2014 1:52:00 PM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni