"Dünya için üretiyoruz.."

Elektrik malzemeleri sektörünün ihracat şampiyonu ve pazar lideri Makel 5-8 Kasım 2013 tarihleri arasında Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Interlight Uluslararası Aydınlatma ve Otomasyon Fuarı'na katıldı.

Yeni modern stand tasarımı ile dikkat çeken Makel bayilerinin yanı sıra birçok yeni müşteri ile görüşme fırsatı elde etti.

Rusya’nın aydınlatma ve yapı alanında en büyük fuarı olarak kabul edilen Interlight Moscow,  Moskova’nın Expo Center Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Fuara yeni tasarımlı farklı tarzda bir stand ile katılan Makel, özellikle ürün sunumu ile ziyaretçilerden tam not aldı. İç pazara yeni sunduğu “Smarthome” akıllı ev otomasyon sistemleri dahil olmak üzere tüm ürün gamını fuarda sergileyen Makel, dört gün boyunca devam eden görüşmeler sonunda önemli iş bağlantılarına imza attı. Fuar hakkında açıklama yapan Makel Genel Müdürü Hakan Öztürk 1990’lı yılların başından bu yana ihracat lideri bir firma olarak Rusya pazarında önde gelen markalar arasında olduklarını vurgulayarakMakel markası kalitesi, estetiği ve ülkenin her yerine ulaşan dağıtım ağı ile Rus tüketicilerin güven duyduğu bir marka olmuştur. Makel olarak bir yandan ürün gamımızı sürekli genişletirken, diğer yandan da Rusya’da pazarlama çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Rusya genelinde yaptığımız satış kampanyası, ülkenin her bir noktasına ulaşan pazarlama ekibimiz, markamızın bilinirliğini artırmak üzere yapılan faaliyetlerimiz 2014’de daha da hız kazanacak. Ürün gamımız ile Rusya pazarının en önemli ve güvenilir markası olmak hedefimize hızla yürüyoruz. 2014 yılında şalt ürün grubunda da yeni ürünlerimiz ile ağırlığımızı hissettireceğiz.” dedi.

Makel Satış ve Pazarlama Direktörü Serkan Emsal, 2014 yılında geniş ürün gamı ve pazarlama odaklı güçlü ve özel aksiyonlar ile Rusya pazarında Makel’in gücünün daha da hissedileceğini belirtti. Emsal şöyle dedi:

“2014 yılı için planladığımız tüm aksiyonlar ile Rusya’da markaya yönelik talebin artmasını sağlayacağız. Rusya’ya ilk giren Türk firması olarak geçmişte çok önemli başarılara imza attık. Bugün gelinen noktada dünyanın en büyük coğrafyasına sahip Rusya’da Makel çok iyi bir yaygınlığa sahip. Rusya şubesinde görevli ekiplerimizin tüm ülkeyi adım adım dolaşarak marka ile ile ilgili yaptıkları çalışmalar ve gerçekleştirilen kampanyalar ile satışlarımızı her geçen yıl arttırmaktayız.”

Makel İhracat Müdürü Gül Altınok, Rusya pazarı için 1990’lı yılların başından bu yana çok önemli çabalar sarf ettiklerini belirterek pazarda global firmalarla aynı klasmanda faaliyet gösteren Makel’in Rusya’da itibar sahibi bir marka olduğunu söylediAltınok, “ Makel gerek geniş ürün gamı gerekse de ürün kalitesi ile ortaklarımız ve son kullanıcılarımızdan beğeni görmektedir.

Makel olarak Rusya’da müşterilerimizi her konuda destekleyerek, yatığımız birçok ortak çalışma ile ülkede önemli bir mesafe kat ettik.  Bugün ürünlerimizin yaygınlığı nedeniyle Rusya’nın her noktasındaki tüketiciye ulaşmaktadır. Satış ve pazarlama konusunda yapacağımız özel çalışmalar ile 2014 yılında Rus pazarında ağırlığımızı daha da fazla hissettireceğiz” şeklinde konuştu.

Posted by Atilla Monday, November 18, 2013 10:47:00 AM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni