"Dünya için üretiyoruz.."

‘2014-2015 GÜZ DÖNEMİ TASARIM PROJESİ BAŞLIYOR’ 

Makel Şirketler Grubu İstanbul Teknik Üniversitesi ile tasarımda buluşuyor. Üniversite çatısı altında faaliyet gösteren Anka Proje Grubu ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Tasarımı Bölümü işbirliği ile gerçekleşecek olan proje ile sanayi ve üniversite işbirliği için önemli adımlar atılacak. Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü’nde 2014-2015 yılı güz dönemine yönelik açılan tasarım projesinde  öğrenciler Makel anahtar ve priz ürünlerine yönelik olarak tasarımdan fonksiyonelliğe dek birçok yenilikçi yaklaşımı, yapacakları tasarımlarda hedef noktası olarak  çalışmalarını sürdürecekler. Bu anlamda çalışmanın ilk adımı, ilgili bölüm öğrencilerinin Makel tesislerinin ziyareti ile atıldı. 

 

 

 

Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü yetkilileri Makel Şirketler Grubu ve üniversite arasında sanayi işbirliğini sağlamayı hedefleyen bu proje ile karşılıklı olumlu bir adım atıldığını ve bundan sonraki süreçte de söz konusu bu işbirliğin yine farklı alanlarda da devam edeceğini söyledi. Güz dönemi tasarım projesi ile, sanayi sektöründe çalışmayı hedefleyen tasarımcı adayları ile tasarım projesi  yarışması sonunda sanayinin hedeflediği sonuçlara ulaşılması açısından herkes için çok önemli olan ortak bir faydanın oluşacağına dikkat çekti. Proje sürecinde Makel Arge Merkezi ve Mekanik Üretim Müdürlüğü’nden yetkililer jüride İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte yer alacaklar.   

Bunun dışında Makel Şirketler Grubu, İstanbul Teknik Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösteren ve önemli projelere imza atan Anka Proje Grubu ile de yakın zamanda anlaşarak, Teknik Üniversite bünyesindeki tüm faaliyetlerde  “Platin Sponsor” unvanı ile yer alma hakkına sahip oldu.

Güz Dönemi Tasarım Projesi ile birlikte Makel İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsünde 2014-2015 öğretim yılında oldukça aktif yer almayı hedefleyen Makel Şirketler Grubu, tasarım yarışması ile ilk etapta hedeflenen Makel tesislerini ziyareti edilmesi konusunda ev sahipliğini geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi.  Yaklaşık 50 kişinin katılımı ile gerçekleşen ziyarette, öğrenciler anahtar ve priz üretiminde hammadde girişinden ürün çıkışına dek tüm süreci detaylı görme şansına sahip oldular. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Gülname Turan liderliğinde gerçekleşen ziyarette Makel yetkilileri firma ve ürünler hakkında detaylı sunumlar gerçekleştirdiler. Fabrika ziyareti ve sunum sonrasında kokteyl alanında ağırlanan öğrencilere günün anısına bir tasarım seti hediye edildi. 

Posted by Atilla Thursday, November 20, 2014 2:02:00 PM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni