"Dünya için üretiyoruz.."

Etiyopya’da düzenlenen 5. Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı ADDIS BUILD’a katılan Makel Şirketler Grubu, stant ve ürünleri ile ilgi gördü.

 Afrika kıtasının en kalabalık nüfusuna sahip ikinci ülke konumunda olan Etiyopya’da düzenlenen 5. Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na 24-27 Ekim tarihlerinde 30 metrekarelik stant ile katılım gösteren Makel Şirketler Grubu, anahtar – priz, grup priz, sıva üstü ve şalt ürünleri ile Afrikalı işadamlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. 

Fuar süresince sektörde etkili firmalarla iş görüşmeleri gerçekleştiren Makel yetkilileri, Makel ürünlerine olan talebin yüksek  olduğunu ve Makel markasının Etiyopya’da tanınan markalar arasında yer aldığını söyledi. Özellikle anahtar ve priz serilerine olan ilginin oldukça yüksek olduğunu anlatan yetkililer, önümüzdeki yıllarda Makel’in ülkedeki gücünün artacağına ve müşteri talepleri doğrultusunda geliştirilmiş yeni ürünlerle pazarda yer alacaklarını söylediler.

 

Etiyopya’da bayi kanalının oluşturulması konusunda oldukça iyi yol aldıklarını belirten Makel yetkilileri, fuarda yapılan birçok görüşme sonrasında yeni fırsatların oluştuğuna dikkat çekerek pazarın büyüklüğü, rekabet koşullarının izlenmesi ve yeniden değerlendirilmesi açısından fuarın çok faydalı olduğunu belirttiler. Makel ürün tasarımlarına ve teknolojisine hayran kaldıklarını belirten Afrikalı işadamları Türkiye’nin dünyada elektrik malzemeleri sektöründe önemli bir yere sahiğ olduğunu belirterek, en kısa sürede Makel tesislerini ziyaret edeceklerini söylediler.  

Makel standını işadamlarının yanı sıra kamu yetkilileri ve bürokratlar da ziyaret etti.

Posted by Atilla Thursday, November 20, 2014 2:09:00 PM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni