"Dünya için üretiyoruz.."

Makel Şirketler Grubu, Tüyap’ta 24 – 28 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen 36.Uluslararası YAPI FUARI’na katılarak yeni ürünlerini sergiledi.

Yapı sektörüne ait dev firmaların bir araya geldiği fuarda Makel 122 m2 lik alan üzerine kurulu özel tasarım ve özel görsel çalışmalar ile desteklenmiş standı ile ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Makel standı bayiler, mimarlar, iç mimarlar, Mimar Odaları, Mühendisler Odası, Elektrikçiler Odası, Tedaş yetkilileri ve yurtdışından yabancı misafirler tarafından ziyaret edildi.

Makel, inovasyonu ve fark yaratarak geliştirdiği ürünleri sergilediği stant alanında inovatif ürünleri,  teknik bilgilere anında cevap veren personeli ve misafirperverliği ile ziyaretçilerin gözdesi oldu. Yenilikleri yakından görme fırsatı bulan Makel ziyaretçileri, ürünlere yönelik beğenilerini dile getirirken, yerli sermayeli yerli bir markanın Türkiye’de ve dünyanın 40’ı aşkın ülkesinde güvenle kullanılıyor olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

1977 yılından bu yana elektrik malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Makel, yenilik ve teknolojiyi bir arada barındıran geniş ürün yelpazesinde yer alan anahtar-priz, grup priz, şok korumalı grup priz, sektör lideri olduğu elektronik sayaçlar ile buna bağlı kullanımda sunulan GSM/GPRS modemler, reaktif güç kompanizasyon röleleri,  sigortalar (3-6-10kA), kaçak akım korumalı şalterler (3kA-6kA ve 10kA), kompakt şalterler, kaçak akım korumalı kompakt şalterler,

 Panelmetre, sigorta kutuları ve aksesuar  ürün gruplarının tümünü sergilerken, ürün gamına yeni eklenen “ Makel Smart Home Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri’’ ürünlerinin tanıtımını fuarda yer alan ve uzaktan I PAD ile kumanda edilen maket ev üzerinden ziyaretçilere tanıttı.

Şık ve zarif ürünleri ile ziyaretçilerin beğenisini kazanan Makel standı, yaklaşık 1.000 kişi tarafından ziyaret edildi. Ülkesini sevenler ve yerli markaya güvenenler Makel’i tercih etmeye devam ediyor.

Yeni ürün  ‘’ SMART HOME Akıllı Bina Otomasyonu Sistemleri

Makel yeni anahtar-priz serisi “Smarthome” akıllı bina otomasyonu sistemleri ürünlerinin tanıtımının yapıldığı birebir ölçülere uyarlanmış örnek maket ev demonstrasyonu ile ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Makel’in yeni ürünü Smarthome ile yaşanılan tüm mekânlarda hem teknolojiyi en üst seviyede kullanıp hem de enerji maliyetlerini denetim altına almak artık çok kolay.

Zekâ ve fonksiyonelliğin bir arada olduğu çözümleri üretmeye devam eden Makel, “Smarthome” ile akıllı bina teknolojisi ürünleri, global bir standart olan KNX normları ile sunuyor. KNX dünya çapında 250’yi aşkın üretici tarafından kullanılıyor.

Makel Smart Home ile her şey mümkün…

Makel Smart Home, sensörlerle, pencere-kapıları izleme, yeraltı otoparklarını kontrol etme, sorun bildirimleri alma, enerji yönetimi, aydınlatma yönetimi, kriz yönetimi ve benzeri birçok iç ve dış etkene bağlı durumu senaryolarla izleme altına şansı veriyor. Sisteme PDA, PC veya touchscreen üzerinden erişmek ve konfigüre etmek mümkün.

Ofislerde, otellerde, plazalarda, apartmanlarda, villalarda kısaca yaşanılan tüm mekânlarda hem teknolojiyi en üst seviyede kullanıp hem de enerji maliyetlerini denetim altına almak kolaylaşıyor. 

Posted by Atilla Friday, July 19, 2013 10:40:00 AM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni