"Dünya için üretiyoruz.."

Tüm yıla yayılmış “Makel’den İste Gerçek Olsun” ve “Birlikte Kazandık Şimdi Paylaşma Zamanı” kampanyaları ile yılı tamamlayan Makel yoğun talep gören Umre ile Aralık ayında ikinci bir Umre organizasyona imza attı. Makel Şirketler Grubu, bu kez 302 misafiri ile yeniden kutsal topraklarda ziyaret gerçekleştirdi. Makel Şirketler Grubu, Makel’den İste Gerçek Olsun” ve “Birlikte Kazandık Şimdi Paylaşma Zamanı” kampanyaları ileoluşan Umre seyahatini 06–13 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Geziye Türkiye’nin çeşitli illerinden 302 Makel misafiri katılırken,  Makel tarafından 2014 yılı içinde gerçekleşen ikinci Umre seyahati oldu.  

Makel misafirleri Makel Şirketler Grubu tarafından gerçekleştirilen özel bir organizasyon ile  6 Aralık sabahı Atatürk Havalimanından Medine’ye ulaştılar. Özel otobüslerle yapılan transferlerle Medine’de Hijre Intercontinental’de  odalarına yerleşen misafirler ilk olarak Mescidi Nebevi’de grup hocaları rehberliğinde Peygamber efendimiz (SAV)’in kabrini toplu olarak ziyaret ettiler. Misafirler daha sonra gün boyunca Mescidi Nebevi’nin içerisinde yer alan ve cennette namaz kılmak ile eşdeğerde olduğu bilinen Ravza-i Mutahhara’da namazlarını kılarak ibadetlerini gerçekleştirdiler. 

Medine gezisi sırasında Hz. Ayşe (RA) ve Hz. Osman  (RA)’ın da aralarında bulunduğu 10.000’in üzerinde sahabenin yattığı Cennet-ül Baki mezarlığı ziyaret edildi. Daha sonra Uhud dağı ve Hz Hamza (RA)’ın da yattığı Uhud şehitliği, İki kıbleli mescid olan Mescidi Kıbleteyn, İslam’ın ilk mescidi olan ve Hendek Savaşı’nın yapıldığı yedi mescitler ve Kuba Mescidi ziyaret edildi.

Makel misafirleri, Medine’nin 12 km dışında yer alan Zulhuleyfe Mescidi’nde ihrama girip topluca niyet ettiler. Hocalar ve rehberler eşliğinde karayolu ile Mekke’ye giden misafirler yol boyunca telbiyeler, salavat ve tekbirler getirerek Umre yolculuğunu en iyi şekilde geçirdiler. 

Mekke’de Swiss Otel’e yerleşen Makel misafirleri topluca yapılan tavaf ve say’dan sonra ihramdan çıkılarak umre ibadetlerini tamamladılar. Mekke’nin çevresinde bulunan ve hac güzergahı olan Arafat, Müzdelife , Mina parkuru, Cennet-i Mualla kabristanlığı ,Cin Mescidi, Sevr Dağı, Nur Dağı, Hira Mağarası ziyaret edildi. Değerli hocaların eşliğinde Arafat dağında gruba konuşmalar yapıldı ve dualar okundu. Müzdelife’de ayrıca misafirlere hazırlanan piknik ile yer sofrasında hep birlikte yemekler yendi.

Makel Şirketler Grubu’nun düzenlediği, geleneksel Umre Gezisi katılımcıları birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği organizasyondan 13 Aralık  günü memnuniyet ve huzur içinde ayrıldılar.

 

Posted by Atilla Wednesday, December 17, 2014 8:17:00 AM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni