"Dünya için üretiyoruz.."

Tarihi Beyoğlu Belediyesi Binası ile İski Sancaktepe ve Sultanbeyli Yönetim binaları Makel Akıllı Ev ve Otomasyon Sistemleri ile yenileniyor.  

Makel Şirketler Grubu, Troya Müzesinden sonra yenileme çalışmaları süren tarihi Beyoğlu Belediye binası ile İski’ye ait Sancaktepe ve Sultanbeyli yönetim merkezleri için kolları sıvadı. Aslına uygun olarak  restore edilen Beyoğlu Belediye binası tamamlandığında, belediye başkanlık makamı, belediye meclisi ve destek birimleri binada göreve devam edecek. 

Enerji tasarrufuna yönelik olarak projede Makel Smarthome Akıllı Bina Otomasyon Sistemi ile aydınlatma, perde ve bazı iklimlendirme elemanları  otomasyon sistemi kapsamında akıllı anahtar ve uzaktan erişim (iphone,ipad vs.) cihazlarıyla kontrol edilebilecektir. Sistem sayesinde enerji tüketimi azaltılarak enerji tasarrufu sağlanacak, bununla birlikte akıllı anahtarlara yüklenecek çeşitli çalışma koşullarına uygun senaryolarla , aydınlatma ve diğer elemanlar, içinde bulundukları koşula uygun olarak çalışacaklardır. Böylece tasarruf ile birlikte konforlu bir çalışma ortamı Beyoğlu Belediyesi sağlanmış olacaktır.

 İski Yönetim Binaları’nda ise enerji verimliliğini sağlamak amacıyla aydınlatma otomasyonu düşünülmüş olup, bu çerçevede aydınlatmaların merkezi ve uzaktan erişim ile kontrolü ve izlemesi mümkün olacak şekilde projelendirilmiştir.  Her iki projede de tüm aydınlatma otomasyon sistemleri Makel Smarthome ürünleri ile gerçekleştirecektir. 

Posted by Atilla Monday, January 19, 2015 10:57:00 AM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni