"Dünya için üretiyoruz.."

Türkmenistan devleti tarafından tercih edilen ürünler listesine dahil edilen Makel, protokolün yoğun ziyaretine uğradı. 

 

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat, 6. Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na ev sahipliği yaptı. 6. Türk İhraç Fuarı’nda Makel Şirketler Grubu fuarı ziyaret edenlerin yanı sıra özellikle devlet protokolünü temsil eden bürokratlar tarafından büyük ilgi gördü.

 Türkiye’den rekor katılımla 155 firmanın katıldığı fuara T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın girişimleri ile gerçekleşti.  Makel Şirketler Grubu olarak 30 m2 stant ile katılım gösterildi.  Makel ürünlerine ilginin yüksek olduğu fuarda, anahtar-priz serisi ürünler ve sayaç ürünleri yoğun ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl Türkmenistan Enerji Bakanlığı tarafından yapılan sayaç ihalesini kazanan Makel, sayaçları ülkenin her yerinde kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

 

Türkmenistan Türkmenistan Turizm Bakanı Palvan Taganov ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan konuşmalarla açılan fuarda standımızı Türkmenistan Turizm Bakanı Palvan Taganov, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı  Adnan Yıldırım ve Türkiye İhracat Genel Müdürü  Veysel Parlak ziyaret ettiler. Türkmenistan Turizm Bakanı, standı ziyareti sırasında Makel ürünlerini tanıdıklarını, ülkelerinde kullanmaktan ve Türkmenistan’da Türk ürünleri görmekten mutlu olduklarını söyledi.

 

Makel markası Türkmenistan devleti tarafından tercih edilen ürünler listesinde bulunmaktadır.

Posted by Atilla Friday, March 06, 2015 4:09:00 PM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni