"Dünya için üretiyoruz.."

Makel Şirketler Grubu her yıl İslam’ın en büyük ve en kutsal gecelerinden biri olan Berat Kandilinde düzenlediği geleneksel Umre seyahatinin 15.’sini 20–29 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Geziye Türkiye’nin çeşitli illerinden 240 Makel gönüllüsü katıldı.

Makel Şirketler Grubu, Türkiye Satış Müdürlüğü’nden İmdat KALEMCİ - Burak YILMAZ ve Hakan ŞİŞLİ Umre seyahati boyunca Makel gönüllüleri ile birebir ilgilenerek tüm misafirlerle birlikte kutsal topraklarda tavaf ve ibadetlerini yerine getirdiler.

Makel gönüllüleri 20 Haziran sabahı Atatürk Havalimanından Makel Şirketler Grubu tarafından özel olarak kiralanan uçak ile Medine’ye ulaştılar. Medine’de Harisiyye Western Otelindeki odalarına yerleşen misafirler ilk olarak Mescidi Nebevi’de Sultanahmet Camiinin değerli hocası Emrullah HATİPOĞLU rehberliğinde Peygamber efendimiz (SAV)’in kabrini toplu olarak ziyaret ettiler. Misafirler daha sonra gün boyunca Mescidi Nebevi’nin içerisinde yer alan ve cennette namaz kılmak ile eşdeğerde olduğu bilinen Ravza-i Mutahhara’da namazlarını kılarak ibadetlerini gerçekleştirdiler.

Medine gezisi sırasında Hz. Ayşe (RA) ve Hz. Osman  (RA)’ın da aralarında bulunduğu 10.000’in üzerinde sahabenin yattığı Cennet-ül Baki mezarlığı ziyaret edildi. Daha sonra Uhud dağı ve Hz Hamza (RA)’ın da yattığı Uhud şehitliği, İki kıbleli mescid olan Mescidi Kıbleteyn, İslam’ın ilk mescidi olan ve Hendek savaşının yapıldığı Kuba Mescidi ziyaret edildi.

Makel gönüllüleri, Medine’nin 12 km dışında yer alan Zulhuleyfe Mescidi’nde ihrama girip topluca niyet ettiler. Hocalar ve rehberler eşliğinde karayolu ile Mekke’ye giden misafirler yol boyunca telbiyeler, salavat ve tekbirler getirerek Umre yolculuğunu en iyi şekilde geçirdiler. Mekke’de Fairmont Clock Tower Otel’e yerleşen Makel gönüllüleri topluca yapılan tavaf ve say’dan sonra ihramdan çıkılarak umre ibadetlerini tamamladılar. Mekke’nin çevresinde bulunan ve hac güzergahı olan Arafat, Müzdelife , Mina parkuru, Cennet-i Mualla kabristanlığı ,Cin Mescidi, Sevr Dağı, Nur Dağı, Hira Mağarası ziyaret edildi. Ayrıca Mekke’nin dışında bulunan Hudeybiye bölgesinde bulunan deve çiftlikleri ziyaret edilerek Makel gönüllülerine deve sütü ikram edildi. Bu ziyaretin en önemli ve en kutsal gecelerinden biri olan Berat gecesi, Emrullah HATİPOĞLU’nun verdiği vaazlar ve dualar eşliğinde ihya edildi. Makel Şirketler Grubu’nun düzenlediği, geleneksel Umre Gezisi katılımcıları birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği organizasyondan 29 Haziran günü memnuniyet ve huzur içinde ayrıldılar. 

Posted by Atilla Friday, July 19, 2013 11:50:00 AM

Haberler

Duyurular

Neler Yeni